KONST / Litografier / Färglitografi 14637485
nr 1463 7485
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Signerad, numrerad 49/250, daterad 1974, tuppar. Färglitografi, bildmått: 46x36cm, yttermått inklusive ram: 71x54cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
måndag 25 april 2022
kl 18:30:07
25 apr
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin